Poděkování za podporu ankety Zlatý Ámos

Poděkování Zlatý ÁmosZa dlouhodobou podporu ankety o nejoblíbenějšího učitele Česka Zlatý Amos obdrželo Království železnic poděkování od Klubu Domino, Dětské tiskové agentury. Království železnic podporuje tuto přínosnou anketu již několik let, pravidelně věnuje volné vstupenky vítězům všech kategorií. Podpora ankety už byla domluvena i pro příští ročník.

Kromě společenského přínosu má anketa Zlatý Amos i velký morální přesah. Vyzdvihuje potřebu mládeže mít pozitivní vzory a nebát se otevřenosti, svobodomyslnosti ani zdravého nadhledu. O vítězi ankety rozhoduje porota. Druhá kategorie je Dětský Ámos, o kterém rozhoduje porota složená z dětí ze škol, které se dostaly do finále. Dalšími kategoriemi jsou Ámos Sympaťák, o němž rozhoduje SMS hlasování, Média Ámos, o kterém rozhodují novináři přítomní na finále, a od roku 2010 také EKO Ámos. Jejího vítěze vybírají zástupci firmy EKO-KOM.

Letošní 21. ročník soutěže Zlatý Ámos bezkonkurenčně ovládla chemikářka Ivanka Hájková, která reprezentovala prostějovské Gymnázium Jiřího Wolkera. Učitelka měla v sále obrovskou podporu složenou z jejích žáků, kteří byli stejně jako ona oblečení do bílého pláště. „Jsem mým studentům hrozně vděčná, že mě vybrali, protože se mi už v životě taková akce nepoštěstí. Jsem už v důchodu a přesluhuju. Toto je takový bonbónek na konec mé pedagogické kariéry,“ řekla dojatá paní Hájková po svém vítězství.